ברוכים הבאים לאתר אורוגינקולוגיה, כירורגיה אגנית משקמת ולפרוסקופיה

 

נשים רבות סובלות משילוב של הפרעות הקשורות ברצפת האגן, כולל דליפת שתן, צניחת רחם, צניחת נרתיק, הפרעות אסתטיות בפות ובנרתיק, שלפוחית שתן רגיזה, זיהומים חוזרים במערכת השתן, אצירת שתן, סעיפי השפכה, נצורים (פיסטולות) נרתיקיים, ודליפת צואה. נשים רבות סובלות גם מבעיות גינקולוגיות כגון דימום רחמי בלתי סדיר, שרירנים (מיומות) ופוליפים רחמיים, וציסטות שחלתיות.

 

מגוון האפשרויות הטיפוליות בהפרעות אלה הולך ומתרחב במהירות וכולל ניתוחים מתקדמים לתיקון צניחת הרחם והנרתיק עם או ללא שימוש ברשתות, כריתת רחם בגישה לפרוסקופית או נרתיקית, ניתוחי מתלה (TVT) לתיקון דליפת שתן במאמץ, ניתוחים אסתטיים של הפות והנרתיק (כולל קיצור שפתי הפות), כריתת ציסטות שחלתיות, שרירנים או פוליפים רחמיים בלפרוסקופיה או היסטרוסקופיה, תיקון סעיפי השפכה, הזרקת חמרים לשלפוחית השתן ולצינורית השתן, השתלת קוצב סוגרים, ותיקון של סוגר פי-הטבעת. זאת בנוסף על טיפולים תרופתיים (כולל הזרקת תרופות לאזורי כאב בפות ובנרתיק והזלפת תרופות ישירות לתוך שלפוחית השתן), פיסיותרפיה לשיקום רצפת האגן (כולל אלקטרוסטימולציה), התאמת תומכי נרתיק (פסרי), והרחבות של צינורית השתן.   

חשוב שהניתוחים והטיפולים ייעשו על ידי רופאים שעברו השתלמות רשמית בתחום האורוגינקולוגיה והכירורגיה האגנית המשקמת. זכותך וחובתך לברר אם הרופא המטפל בך עבר הכשרה שכזאת.  

                

קליק על תמונה לקבל תמונה בגודל טבעי. ולאחר מכן קליק ימני . העתק. אחר כך קליק בשטח דף , קליק ימני והדבק.

 

פרופ´ יורם אברהמוב, מנהל היחידה לאורוגינקולוגיה וכירורגיה אגנית משקמת, שירותי בריאות כללית, מחוז חיפה וגליל מערבי, ומרכז

רפואי ´כרמל´.