|
|
|
|
|
|
|

אתר חדש – אורוגינקולוגיה כירורגיה אגנית ולפרוסקופיה– עלה לאויר לאחרונה בניהולו של פרופסור יורם אברהמוב, ומהוה אתר ייחודי בארץ בתחום זה. האתר כולל מידע עדכני בכל תחומי האורוגינקולוגיה והכירורגיה האגנית כולל צניחת הרחם והנרתיק, דליפת שתן, ניתוחים אסתטיים של הפות והנרתיק, דימומים רחמיים, שרירנים, פוליפים, ציסטות שחלתיות, ועוד. האתר כולל גם מילון מונחים, פורום שאלות ותשובות, ושאלות נפוצות. שיהיה בהצלחה!!!

 

 

הזרקת בוטולינום (בוטוקס, דיספורט) לשלפוחית השתן- שיטה חדשה שהושקה לאחרונה בארץ כטיפול בשלפוחית שתן רגיזה. ההזרקה מתבצעת דרך מכשיר אופטי הנקרא ציסטוסקופ. לטכניקה זאת שיעורי הצלחה גבוהים (כ-80%), גם בנשים שלא הגיבו לטיפול תרופתי ו/או פיסיותרפיה לשיקום רצפת האגן. משך השפעת כל הזרקה כ-9 חדשים עד שנה, ולאחר פרק זמן זה יש צורך בד"כ בהזרקה חוזרת.

 

 

 

נוירומודולציה- השתלת קוצב סוגרים – הנה טכניקה כירורגית חדשנית לטיפול בשלפוחית שתן רגיזה, אי-שליטה בצואה וכאבים באגן שלא הגיבו לטיפולים אחרים. לטכניקה זאת שהושקה בארץ לאחרונה, שני שלבים: הראשון: השתלת האלקטרודה בעמוד השדרה וחיבורה לקוצב חיצוני זמני. השני: במידה וחלה הטבה ניכרת בתסמינים מושתל קוצב הסוגרים הקבוע בגבה של המטופלת ומחובר לאלקטרודה שהוכנסה בשלב הראשון. לטכניקה כירורגית זאת אחוזי הצלחה גבוהים למדי (כ-75%).

 

 

 

 

לאחרונה הושקו בארץ מספר התקנים כירורגיים לטיפול בדליפת שתן ובצניחת הרחם והנרתיק המוחדרים בטכניקה זעיר פולשנית (דהיינו ללא ביצוע חתכים גדולים). לניתוחים אלה שיעורי הצלחה גבוהים ביותר ושיעור סיבוכים נמוך

 

 

 

בשנים האחרונות הושקו בארץ מספר תרופות מתקדמות לטיפול בשלפוחית שתן רגיזה: ה- Detrusitol וה- Toviaz של חברת פייזר, הלירינל של חברת  יאנסן-סילאג, Vesicare של חברת Astellas, וספאסמקס. תרופות אלה מחליפות במידה רבה את התרופה הסטנדרטית הקרויה Novitropan שלה שיעור סיבוכים גבוה יחסית (בעיקר יובש בפה ועצירות). התרופות החדשות מצטיינות בשיעור תופעות לואי נמוך ויעילות גבוהה למדי 

 

 

מחקרים אחרונים מראים שמתן קרם אסטרוגני לנרתיק בנשים עם חוסר אסטרוגן (לאחר גיל המעבר) עשוי לסייע כטיפול בשלפוחית שתן רגיזה ובזיהומים חוזרים בדרכי השתן. לעומת זאת מתן טיפול הורמונלי תחליפי דרך הפה הוכח כבלתי יעיל כטיפול בבעיות אלה.

 

 

 

במחקר שבוצע לאחרונה על ידי פרופסור אברהמוב במרכז הרפואי כרמל, נמצא שתיקון קרעים בפי-הטבעת לאחר לידה בטכניקה כירורגית מתקדמת הקרויה תיקון בחפיפה נושא תוצאות טובות מאוד מבחינת שמירת תפקודו של סוגר פי-הטבעת לטווח הארוך, לעומת טכניקת התיקון הרגילה (הקרויה תיקון קצה לקצה) הכרוכה בסיכון גבוה יותר להפרעות בתפקוד הסוגר ולאי-שליטה בצואה ובגז.

 

 

 

במחקר שבוצע לאחרונה ע"י פרופסור אברהמוב בבית חולים כרמל בחיפה נמצא כי נשים עם צניחת אברי האגן נוטות לסבול גם מבקעים במפשעות, בבטן ובסרעפת. ככל הנראה מדובר בחולשה של רקמות החיבור האחראית לצניחת אברי האגן ולבקעים כאחד
שלח להדפסה חיפוש     
 

פרופיל מנהל האתר

 

קליק על תמונה לקבל תמונה בגודל טבעי. ולאחר מכן קליק ימני . העתק. אחר כך קליק בשטח דף , קליק ימני והדבק.

פרופ´ יורם אברהמוב, מנהל האתר, הינו בוגר בית הספר לרפואה של האוניברסיטה העברית בירושלים, מומחה בגינקולוגיה ומיילדות בהדסה, ירושלים, ובוגר השתלמות רשמית בת שלש שנים באורוגינקולוגיה וכירורגיה אגנית משקמת באוניברסיטת Northwestern בשיקגו, ארה"ב. פרופ´ אברהמוב הינו מנהל היחידה לאורוגינקולוגיה וכירורגיה אגנית משקמת במחלקת נשים ויולדות במרכז הרפואי ´כרמל´, ומנהל השירות לאורוגינקולוגיה ושיקום רצפת האגן במחוז חיפה וגליל מערבי של שירותי בריאות כללית. הוא בעל דרגת פרופסור חבר קליני בבית הספר לרפואה של הטכניון בחיפה, והוא גם חבר בהסתדרות הרפואית, באגוד הישראלי לגינקולוגיה ומיילדות, באיגוד האורוגינקולוגי הבינלאומי, ובחברה הישראלית לאורוגינקולוגיה ושיקום רצפת האגן. פרופ´ אברהמוב פרסם למעלה מ-80 מאמרים ופרקים בספרות הרפואית הבינלאומית והרצה למעלה מ-100 הרצאות בכינוסים רפואיים בארץ ובחו"ל. לאחרונה נבחר פרופ´ אברהמוב על ידי מגזין ´הכי טובים´ של עיתון ´מעריב´ לאחד מששת האורוגינקולוגים הטובים ביותר בישראל לשנת 2012, ולשנת 2013 ולאיש השנה בבריאות של חדשות חיפה והצפון לשנת תשע"ז.

 

 

תחומי עיסוק

דימום רחמי בלתי סדיר, ציסטות שחלתיות, שרירנים ופוליפים ברחם, דליפת שתן, צניחת הרחם והנרתיק, הפרעות אסתטיות בפות ובנרתיק, זיהומים חוזרים בדרכי השתן, אצירת שתן, אי-שליטה בצואה, סעיפים של צינור השפכה, ונצורים (פיסטולות) נרתיקיים.

                                                                               

 ייעוצים, בדיקות וטיפולים מרפאתיים

במסגרת הבירור להפרעות בשליטה בשתן ולפני ניתוחים לשיקום רצפת האגן מבצע פרופ´ אברהמוב במרפאתו בהתאם לצורך בדיקות אורודינאמיות הנותנות מידע מקיף על מערכת השתן. פרופ´ אברהמוב מבצע גם טיפולים מרפאתיים שונים כגון התאמה והדרכה לתפעול של תומכי-נרתיק (pessary) (בנשים הסובלות מצניחת הרחם ו/או הנרתיק), הרחבת צינורית השתן (בנשים עם היצרות  צינורית השתן), והזרקת חמרים שונים לצינורית השתן. פרופ´ אברהמוב מפנה לפי הצורך לטיפולים פיסיותרפיים לשיקום רצפת האגן, כולל ביופידבק ואלקטרו-סטימולציה. פרופ´ אברהמוב עובד בשיתוף פעולה הדוק עם פיסיותרפיסטיות מוסמכות מומחיות לשיקום רצפת האגן. כמו כן עובד פרופ´ אברהמוב בשיתוף פעולה עם מטפלות אלטנטיביות מומחיות לרפואת נשים המבצעות דיקור סיני, טיפול בצמחי מרפא ורפלקסולוגיה. פרופ´ אברהמוב נמנה עם היועצים של כללית מושלם, מאוחדת עדיף ושיא, ולאומית כסף וזהב, וכן של הביטוחים ´הפניקס´, ´כלל´, ´הראל´, ´מגדל´, ´מנורה´ ו- ´איילון´. המרפאה נמצאת במרכז רפואי ´אסותא´ חיפה. 

 

ניתוחים

פרופ´ אברהמוב מבצע ניתוחים בתחום הגינקולוגיה, האורוגינקולוגיה ושיקום רצפת האגן, שרובם נעשים בגישה נרתיקית, לפרוסקופית או בטנית, כולל כריתת רחם ושחלות בגישה נרתיקית/לפרוסקופית/בטנית, כריתת ציסטות שחלתיות, הרמת הרחם, תיקוני צניחת הנרתיק (עם או ללא רשת), היסטרוסקופיות ניתוחיות, ניתוחים אסתטיים לשיפור מראה הנרתיק והפות, ניתוחים לאי-שליטה בשתן (כגון TVT), הסתכלות ישירה לשלפוחית השתן (ציסטוסקופיה), והזרקת תרופות לשלפוחית השתן בדרך ציסטוסקופית (דוגמת בוטוקס = Botox). פרופ´ אברהמוב מבצע גם הרחבות צינורית השתן, ותיקונים של סעיפי השפכה, ונצורים (פיסטולות) נרתיקיים. כמו כן מבצע פרופ´ אברהמוב ניתוחים להזרקת חמרים שונים לצינורית השתן במצבי אי-שליטה בשתן, והשתלת קוצב סוגרים (לעמוד השדרה) בנשים עם אי-שליטה בשתן או בצואה (נוירומודולציה). הוא מבצע גם תיקונים של סוגר פי-הטבעת לאי-שליטה בצואה, ויש לו ניסיון רב גם בטיפול במקרים שכבר נותחו בעבר והבעיה חזרה או החמירה, לעיתים תוך שימוש בשתלים סינתטיים וביולוגיים שונים (כגון רשתות). פרופ´ אברהמוב נמנה עם המנתחים של כללית מושלם, מאוחדת עדיף ושיא, לאומית כסף וזהב, וכן של ביטוחי הפניקס, כלל, מגדל, מנורה, הראל ואיילון.

 

 
 

 מה זה אורוגינקולוגיה   
דליפת שתן   
אצירת שתן   
זיהומים בדרכי השתן   
צניחת הרחם והנרתיק   
ניתוחים אסתטיים   
וסטיבוליטיס   
דליפת צואה וגזים   
קרעים בפי הטבעת   
פיסטולות נרתיקיות   
הוראות לאחר ניתוח   
מילון מונחים   
שאלות ותשובות   
דימום רחמי בלתי סדיר   
ציסטות שחלתיות   
פוליפים רחמיים   
פרופסור יורם אברהמוב - מרכז רפואי 'אסותא' - קניון לב המפרץ (קומה ג') שד' ההסתדרות 55, צ'ק פוסט חיפה.
טל: 04-8810621, פקס: 04-8494210 Yabramov@012.net.il
דף הבית | פרופיל | מאמרים מקצועיים | פורום | קישורים | שלח לחבר | הוסף למועדפים | יצירת קשר
כל הזכויות שמורות "פרופסור אברהמוב © אין להעתיק או להשתמש בחומר הקיים באתר